Bērnudārzs

Valdemārpils PII „SAULSTARIŅŠ”

Adrese: Jaunā iela 1a, Valdemārpils, LV-3260

Vadītāja: Līga Blaua

 PII "Saulstariņš" pašvērtējums

 

 

Pa staram, stariņam saulīte nāca,
Pa staram, stariņam saulīti vācu,
Tikai vajag saulīti glabāt,
Tev būs labi, un viņai vēl labāk.

Valdemārpils PII „SAULSTARIŅŠ” savus mazos „saules zaķīšus” sāka sildīt 1952. gada oktobrī. Bērnudārzs vēl šodien silda 114 „zaķēnus”, vecumā no 1 līdz 7 gadiem, kuri izvietojušies 6 grupās. „Saulstariņu” apmeklē bērni arī no kaimiņu pagastiem. PII „SAULSTARIŅŠ” strādā pēc licenzētas pirmsskolas izglītības programmas, kuras uzdevums ir vispusīgi attīstīt bērnus un sagatavot viņus mācībām skolai.

 

 

 

 


 


 

 

2014.gada decembris

Rudens sporta izpriecas „ Saulstariņā”

          Atkal ja dabas mātei ir īstā iedvesma uz mākslu. Kur vien raugies, redzi vienu- koku lapu, debess juma, zirnekļu tīmekļu, dāliju un kastaņu krāsošanai tiek izmantota vai visa krāsu palete. Ļaudis šo dabas mūzas atnākšanu dēvē par rudeni. Un ja jau rudens, tad rudens-tad ir lapu grābšana, kartupeļu rakšana, ievārījumu vārīšana un vēl visādas darīšanas, lai godam sagaidītu un apmierināti, ar pilniem vēderiem un mierīgu sirdi, pārdzīvotu ziemu. Pirms lielā ziemas miera visus šos pašus priekšdarbus, veic arī meža dzīvnieki. Daži no tiem ar savu padomu neskopojās, un 13. oktobra rītā ieradās mūsu bērnudārzā, lai parādītu mazajiem sauleszaķēniem, kā sagatavoties ziemai.

     Viss sākās tā! Bērnudārza vadītāja piezvanīja uz mežu, kur telefona klausuli pacēla Rudens sportiskais rūķis. Pēc laipnas sarunas, rūķis ar vadītāju nolēma uzrīkot mazas sportiskas izpriecas bērniem kopā ar meža dzīvniekiem.

    Norunātajā dienā bērni ar nepacietību jau drūzmējās sporta laukumā, kur Rudens rūķis, bārstīdams lapas, sveica un uzmundrināja mazos sportistus. Par to, ka mazie bija rūpīgi gatavojušies šai dienai, liecināja viņu saukļi. Piemēram:

                          „Esam veikli, esam ņipri, vingrosim un būsim stipri!”

  Rudens rūķis no meža bija atvedis šādu komandu:

      -Ezis.

 Mazais adatu vīrs rādīja bērniem kā jāvāc lapas, lai uztaisītu sev migu. Lai ezītim ziemā būtu silti, sportistiem katram bija jāsalasa noteikts skaits ar lapām.

-          Lācis.

 Ķepaiņa rūpes vienmēr saistās ar alā iekļūšanu, jo viņam tik bieži gadās pārēsties brūklenes, ka atliek tikai secināt, jau atkal ala pa vasaru ir sarāvusies. Tad nu bērni rādīja, kā lācim būtu jālien savā alā.

-          Vāvere.

  Kuplaste kā vienmēr izceļas ar savu čaklumu, viņas dobumā ir atlikusi vieta tikai gultiņai un mazajam nakts skapītim. Viss pārējais ir piepildīts ar riekstiem, kastaņiem, zīlēm un sēnēm. Bērniem vāverīte rādīja, kā ir jāmet koka dobumā zīles un kastaņi. Pēc šīs disciplīnas, bērni saprata, ka tas nemaz nav ik vienkārši.

-          Lapsa.

 Viltniecei īpaši daudz par ziemu rūpju nav, jo viņa jau izgudros, kur sadabūt ko garšīgu arī ziemas vidū. Viņa vairāk uztraucās par vilka nešpetnībām. Tik veikli izskriet līku ločus, lai izbēgtu no negantnieka, neprot neviens cits meža zvērs, tāpēc lapsa savu gudrību iemācīja arī bērniem.

-          Zaķis.

  Garauša uzdevums ir aizlekt uz savu (un arī dažu tuvāko kaimiņu) lauku pēc burkāniem. Kad burkāns ir rokā, tad ar to tikpat veikli ir jālec atpakaļ. Bērniem nācās pamatīgi nopūlēties, lai tiktu zaķa veiklībai līdzi.

   Kad visas savas zināšanas dzīvnieki bija parādījuši, tie veikli devās atpakaļ uz mežu savos darbos . Vienīgi Rudens rūķis vēl uzkavējās, un pārbaudīja, ko tad bērni šodien ir samācījušies. Vēl tikai dažas kopīgas rotaļas, un tad jau sākās lielā apbalvošana. Katrs mazais sportists tika pie lielas , saldas medaļas un diploma, bet uz atvadām, Rudens rūķis katram iedeva pa īpaši vitaminizētam ābolam.

    Tagad gaidīsim, kad vadītāja sazvanīsies ar Ziemas un Pavasara rūķiem. Gan jau arī tiem ir padomā kāds jautrs pasākums kopā ar mazajiem sauleszaķēniem.

Antra Riekstiņa.

 

Bērnu aizsardzības diena Valdemārpils PII „Saulstariņš”

Katru gadu jūnijā par godu starptautiskajai bērnu aizsardzības dienai, Valdemārpils bērnudārzs „Saulstariņš” saviem bērniem rīko kādu pasākumu. Arī šogad bērnudārzs bija sarūpējis saviem mazajiem audzēkņiem teātra izrādi, kur galvenajās lomās iejutās paši bērnudārza darbinieki.

Pirms teātra uzveduma bērniem tika paskaidrots, kam par godu šie svētki ir tapuši. Un uz jautājumu, no kā bērni būtu jāpasargā, atbildes skanēja visdažādākās. Izskanēja arī atbildes, ka bērni jāpasargā no sliktiem cilvēkiem un ērcēm. Taču par to, kas viņus pasargā, visi bērni vienbalsīgi iesaucās, ka mājās viņus pasargājot mammas, bet bērnudārzā audzinātājas.

Pēc noskaidrotiem jautājumiem, beidzot bērni varēja priecāties par audzinātāju un bērnudārza vadītājas sagatavoto teātra izrādi uz skaisti izdekorētās skatuvītes bērnudārza pagalmā. Izrādē piedalījās bērnudārza vadītāja, kas attēloja mammas lomu meitiņai Ilzītei, kuru savukārt atveidoja audzinātāja Elita. Gaiļa lomā šoreiz iejutās audzinātāja Vaira, zoss Gāgana lomā mazākās grupiņas audzinātāja Līga, kaķēna Inča tēls šoreiz bija piešķirts audzinātājai Laumai, bet ar negantā suņa Dukša attēlošanu veiksmīgi tika galā mazākās grupiņas auklīte Indra. Teicējas loma bija audzinātājai Ingrīdai un par muzikālo daļu kā vienmēr parūpējās muzikālā audzinātāja Inga.

Bērni sasēdušies uz segām ar lielu aizrautību vēroja, kā māmiņa izcepusi meitiņai Ilzītei kliņģeri, ko viņa itin labi sadalīja ar gailīti, zosi un kaķēnu. Taču tad pieskrēja suns Duksis un nepalūdzot kliņģeri nogaršot, paķēra to un aizlaidās. Te nu bērni ātri iesaistījās un rādīja pārējiem uzdevuma dalībniekiem, kur negantais suns Duksis ir aizskrējis. Taču galu galā izrāde noslēdzās ar labu piemēru bērniem, ka pirms ņemšanas vispirms ir jāpalūdz. Un ja reiz kāds draugs ir kļūdījies, atzīst savu vainu un solās laboties, viņam ir jāpiedod. Uzveduma laikā priekšnesumu kuplināja jautras un skanīgas dziesmiņas.

Pēc teatrālā uzveduma, visi bērnudārza audzēkņi ar savām audzinātājām un auklītēm kopīgi varēja izdejoties pie jautrām bērnu dziesmiņām. Un deju laikā katrs bērns varēja izdzert bērnudārza sarūpēto piena kokteili.

Pasākums kopumā bija izdevies ļoti jauks, draudzīgs un atraktīvs. Un bērniem šī diena atkal bija labu emociju pārpilna. Un kas var būt vēl svarīgāks, kā redzēt, ka bērni ir laimīgi un apmierināti!

Fotogrāfijas no pasākuma skatieties pie Foto galerijas!